Mobilde Seyehat Planlama ve Satın Alma

Mobilde Seyehat Planlama ve Satın Alma

MOBİL CİHAZLARDA SEYAHAT PLANLAMA VE SATIN ALMA GELİŞME KAYDETTİ

 

 

Seyahat planlama işlemleri mobil cihazlara geçtikçe müşteriler ilgili bilgileri her zamankinden daha hızlı bulmayı umuyorlar. Günümüzde hızlı ve kullanımı kolay bir mobil deneyime sahip olmak çok önemli. En iyi seyahat web sitelerini ve uygulamalarını sunan pazarlamacıların da rezervasyonları artırmaları ve uzun vadeli değer yaratmaları daha olası.

Tüketiciler seyahatle ilgili bilgiler konusunda her zamankinden daha çok mobil cihazlara güveniyorlar. Son Google verileri, şu anda aile tatili ve lüks tatil gibi seyahat kategorilerinde masaüstünden çok, mobil cihazlarda arama yapıldığını gösteriyor. Söz konusu tatil aktivitelerini planlama olduğunda mobil cihazlar, seyahat edecek kullanıcılara daha fazla esneklik sunuyor. Seyahat eden çoğu kullanıcı, aktivitelerini gittiği yerde mobil cihazlarını kullanarak planlamak istiyor.

Seyahat eden kullanıcılar daha çok mobil cihazlara döndükçe markaların göz önünde bulundurması gereken üç gerçek ortaya çıkıyor:

Seyahat eden kullanıcılar mobil cihazlarda araştırma yapıp dönüşüm gerçekleştiriyorlar

Pek çok pazarlamacı, seyahat eden kullanıcıların yalnızca gerçekten ihtiyaçları olduğunda mobil cihazlarda araştırma ve rezervasyon yaptığını varsayıyor. Halbuki geçtiğimiz aylarda seyahatle alakalı etkinlikleri için mobil cihazlarını kullanan tüketicilerin %31’i her gün seyahat bilgileri aradı. Mobil cihazlarda en yaygın seyahat etkinliği olarak indirimler veya teklifler aranıyor. Bu tüketiciler aradıkları şeyi bulduklarında da mobil cihazlarında dönüşüm gerçekleştirmek istiyorlar.

Mobil cihazlarda anında yanıt verebilmek, bağlılıktan daha önemli

Seyahat eden mobil cihaz kullanıcılarının %90’ından fazlası, ihtiyaçları karşılanmadığında başka bir site veya uygulamaya geçiyor. Seyahat eden mobil cihaz kullanıcılarının %79’u, akıllı telefonunda araştırma yaparken kaynağına bakmaksızın mevcut olan en alakalı bilgileri aradığını söylüyor.

Tüketiciler daha hızlı deneyimler istiyor

Mobil site ziyaretçilerinin %53’ü, yüklenmesi üç saniyeden uzun süren bir sayfadan hemen ayrılıyor. Seyahat markalarının mobil sayfaları ortalama olarak 10,1 saniyede yükleniyor. Bir bütün olarak seyahat kategorisi, mobil sayfa ağırlığına ilişkin sektör karşılaştırmalarının da gerisinde kalıyor.

Seyahat eden kullanıcılar, seyahatle alakalı keşif, araştırma ve satın alma işlemlerini mobil cihazlarında gerçekleştiriyorlar. Bununla birlikte hızlı, sorunsuz ve kullanışlı bir deneyim bekliyorlar. Kazanan, bu deneyimi sunabilen markalar olacak.