Web Tasarımı ve SEO

Web Tasarımı ve SEO

web tasarımı ve seo izmir

Web Tasarımı ve SEO Nedir? Neden Yapılır?

Güncel dünyada teknolojinin gelişmesiyle telefon, internet ve bilgisayar artık hepimizin evine girdi. Hepimiz artık çağa ayak uydurarak internet üzerinden işlerimizi yapıyor, merak ettiklerimizi arıyor, banka hesaplarımızı yönetiyor ve alışveriş yapıyoruz. Kullanıcı boyutundan ziyade site sahibi olarak da bir çok işletme mağazasını, markasını ya da işletmesini internete taşıyor. Bu işlemle bir çok potansiyel müşteriye ulaşmayı hedefliyor. Haliyle burada Web Tasarımı ve Seo hizmetleri devreye giriyor. Rakamlarla konuşmak gerekirse yıl itibariyle(2019) 7.67 milyar dünya nüfusunun 4.38 milyarını internet kullanıcıları oluşturuyor yani bu oran dünya nüfusunun %56’sının internet kullanıcısı, diğer bir deyişle site sahipleri için potansiyel müşteri olduğu anlamına geliyor. Rakamları biraz daha yontup alanı Türkiye olarak daraltırsak da karşımıza 82 Milyon Nüfusun 59.36 Milyonunun yani %72sinin internet kullanıcısı olduğu sonucu çıkıyor.

 

Web Tasarım Sektöründeki Rekabet

Talep ve müşteri potansiyelinin oldukça fazla olduğu bu web dünyasında doğal olarak işletmeler de bir yer kapıp çevrimiçi olarak müşterilerine hizmet vermeye çalışıyor. Hitap edeceği kitleyi doğru seçip, doğru çalışmalar yaparak iyi bir yere gelmek pekala mümkün ancak maalesef ki ülkemizde “doğru çalışmalar” kısmı pek de doğru yapılmıyor.

Web Tasarımı ve Seo genelde işletme sahipleri için çok kolay ve basit bir işmiş gibi algılandığı ve yıllarca böyle bir önyargıya maruz kalındığı için insanların kafasında “En ucuz maliyetle işimi en hızlı nasıl hallederim” düşüncesi oturmuştur. Talep bu şekilde olduğu için de piyasada çok ucuza “sözde” Web Tasarımı ve SEO hizmeti sunan firmalar ve şahıslar türemiştir. Web Tasarımı ve SEO işleri çabucak halledilecek işler değildir. Bilgi emek ve biraz sabır gereklidir. Bu şekilde düşünerek ve yol arkadaşını yanlış seçerek yola çıkan, internetten pek çok müşteri bulup işletmesini genişletmeyi hayal eden tüm işletmelerin ne yazık ki internet macerası başlamadan bitmektedir.

 

Web Tasarımı ve SEO süreci

Bir işletme sahibi olarak, firmanızı ya da markanızı internete duyurmaya karar verdiğinizde ve bir dijital reklam ajansı ya da yazılım firması ile anlaştığınızda iki tarafın da mağdur olmaması açısından web tasarımı sürecinde maliyet ve süre belirlendikten sonra yapmanız gereken. Gerekli içerikleri (yazılar resimler vb.) en düzgün ve özenli şekilde hazırlayıp elinizden geldiğinde hızlı teslim etmeli ve sabretmelisiniz. Süreci sürekli takip edebilirsiniz ve aslında etmelisiniz.

Unutmayın web siteniz sizin sanal dünyadaki mekanınız ve kapısı da yok yani kimin ne zaman çat kapı geleceği belli olmaz hazırlıksız yakalanmak istemeyiz :).  Kendinizi en iyi temsil eden cümleleri, resimleri ve tasarımları seçmelisiniz zaten anlaştığınız firma yazılarınızda SEO teknikleri adına ufak oynamalar yapacaktır. Web sitesi teslim süreci anlaştığınız firmaya, isteklerinize ve projenize bağlı olarak 1 ay ile 3 ay arasında tamamlanır. Bunun üzerine talep ederseniz artık SEO süreci başlar. Bu SEO sürecinin belli bir sonu yoktur. Seo alt yapısı doğru ayarlanmış bir site ekstra çalışmalar yapmaya gerek duymadan da zamanla google‘da belli bir sıralamaya girebilir. Bu olay biraz da şansa bağlıdır ve zaten istediğiniz kitleye ulaşmanız için yeterli değildir. Bu durumda da devreye google adwords girer.

 

E-Reklam Bu Konuda Ne Yapar ?

Biz bir dijital reklam ajansı olarak sürekli markaların yarışlarını, rekabetle başa çıkma şekillerini, doğrularını ve yanlışlarını gözlemliyor. Yapılması gerekenler konusunda yönlendiriyor ya da bizzat yapıyoruz. Bu sektörün yıllardır içindeyiz. Yükselen, alçalan ya da web dünyasına veda eden tüm firmaları görüyoruz. Yapılmış yanlışları biliyor bunları yapmamaya çalışıyoruz. Bu rekabetin çok yoğun olduğu ortamda yanınızda yer alıyoruz ve temelinizi en güçlü hale getirmek için çabalıyoruz. Web Siteniz için en doğru alt yapıyı seçiyor, gerek kullanıcılar gerekse sizin için olabilecek en kullanışlı şekilde tasarlıyor ve bunu yaparken de görsellikten asla taviz vermiyoruz. Bütçenize en uygun tasarım ve seo paketlerini sunuyoruz. Buradaki linke tıklayarak web tasarımı ve seo paketlerimizi görebilir size en uygun geleni için bizimle iletişime geçebilirsiniz.