Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

izmir sosyal medya hizmetleri

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Artık hepimiz ortam fark etmeksizin internete bağlanabilen her cihazdan sosyal medya sitelerine girip burada hesap oluşturuyor veya mevcut hesaplarımızla bol bol vakit geçiriyoruz. Siz de bu durumdaysanız istatistiklere göre 82,4 milyon Türkiye nüfusunun %63ünü kapsayan 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısından birisiniz. Bir kullanıcı olmanın yanı sıra; başka kullanıcılara erişmek markanızı ve yeteneklerinizi duyurmak, bir hayran kitlesi edinmek isteyebilirsiniz. Bu durumda açtığınız işletme hesabınızı her gün kullandığınız kişisel hesabınız gibi yönetemezsiniz. Tam bu noktada devreye sosyal medya yönetimi giriyor.

Bir şahıs, marka ya da işletme sahibi olabilirsiniz. İş yerinizi veya kendinizi internete taşımak isteyip web dünyasına bodoslama dalmak yerine daha ağırdan almayı seçebilirsiniz. Ya da zaten hali hazırda sosyal medya hesaplarınız var ve bu hesapların profesyonel bir işletmeye yaraşır şekilde yönetilmesini de istiyor olabilirsiniz. Hepsinin üstesinden profesyonel bir sosyal medya yönetimi ile gelebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Yapılır?

Sosyal medya yönetimini genelde profesyonel firmalar ya da profesyonellik yolunda emin adımlarla yürüyen firmalar yaptırmaktadır. Bu çalışmalarda her şeyin bir ahenk içinde planlı programlı şekilde yürümesi amaçlanmaktadır. Gönderi paylaşım zamanları önceden belirlenip takvimler oluşturulur. Sponsorlu bağlantılar ve sosyal medya reklamları kullanılarak aktif kullanıcı kazanılır. İstenen süre aralığında hikayeler yazılar ya da hikayeler paylaşılır. Takipçilere samimi bir ortam yaratılır ve markanızın bilinirliği artar. Bir çok işletme ya da şahıs web dünyasına, web sitesi oluşturarak girmeden önce bir sosyal medya hesabı oluşturur ve ne kadar kitle toplayabileceğini canlı gözlemlemek ister. Sonrasında ne kadar ses getirdiğine bağlı olarak, web sitesi de açar ve daha da büyümek için en doğru kararı vermiş olur.

Doğrusu Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle bilinmesi gereken şey; şu an sosyal medya üzerinde popüler olan hiç bir marka firma ya da işletme bu günlere bir anda gelmemiştir. Aktiflik önemlidir sürekli aktif olmuş zamanlı paylaşımlar yapmış ve sponsorlu içeriklerle takipçilerini “doğal” yoldan çoğaltmışlardır.

 

Biz de E-Reklam olarak işi en doğru yapmak açısından, öncelikle uzun ya da kısa vadeli şekilde hesabın yönetim planını yapıyoruz. Bu plan doğrultusunda özel günler ya da isteğe bağlı günlerde paylaşılacak içerikleri, hikayeleri, resimleri, videoları vs. belirliyoruz. Sürekli ürün ya da referans paylaşımı dışında eğlenceli ve takipçi artırıcı içerikler paylaşıyor, sektörle alakalı platformlarda reklamlarınızı yapıyoruz. Lokal ya da geniş bir çevrede sponsorlu içerik reklamlarınızı yapıyoruz. Yorum, beğeni, takipçi ve görüntülenme takibi yapıyor düzenli rapor tutuyoruz. Paylaşılacak postları size özel tasarlıyor beğeniniz ve onayınız doğrultusunda paylaşıyoruz. Spam yorumları ve hesapları yerinize takip ediyoruz. Kısacası sizin yerinize tüm sosyal medya platformlarınızı yönetiyoruz.