Youtube Reklamları

Youtube Reklamları

İzmir Youtube Reklamları E-Reklam

Youtube Reklamları Nedir?

Youtube günümüzün vazgeçilmez sosyal medya platformlarından biridir. Son günlerde youtube reklamları da oldukça popüler bir hal almaya başladı. Her ay ortalama 1,5 milyar kullanıcı günlük yaşam saatlerinden yaklaşık olarak bir saat video izlemeye ayırıyor. Günümüz çağında Youtube’un televizyon ekranlarını geri de bıraktığını görüyoruz.

Bu açıdan bakıp değerlendirildiğin de Youtube Reklamları vazgeçilmez bir reklam aracı olduğu ortaya çıkıyor. Her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir.

Araştırmalara göre 2015 yılında potansiyel Youtube ziyaretçi sayısı aylık olarak 15 milyara ulaştığı baz alınmıştır. Yalnız bu oran 2019 yılı kapsamında katlanarak artmıştır. Sonuçlar doğrultusunda, Youtube günümüzde önemini göstermiştir.

Google’dan sonra en çok araştırılmış platform olan Youtube reklam sektöründe önemli gözdesi olmuştur.

 

Youtube Reklamları Ne İşe Yarar?

Sosyal medya mecrasında organik reklam platformu olan Youtube, günümüzde çok revaçtadır. Kısa süre içerisinde ulaşmak istediğiniz hedef kitlenize kısa vadede çözüm olacaktır. Bu nedenle Youtube reklamlarına verilen ilgi her geçen gün artmaktadır. Yapılan reklamlar sayesinde insanlar tarafından bilinirliğiniz artar ve izlenildiğiniz zaman ücretlendirilirsiniz.

Reklamlar doğrultusunda firmanızı ve hizmetlerinizi en iyi şekilde ulaştırmak istediğiniz hedef kitlenizi göstermiş olursunuz. Bu sayede hedef kitlenize ulaştığınız gibi hedef kitlenizin ilgisini kısa sürede çekmiş olacaksınız. Bu konuda uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır.

 

Youtube Reklam Modelleri Nelerdir?

Youtube sizin için sisteme yeni hedefleme seçenekleri eklemektedir. Bu sayede sistem otomatik olarak data ve iç görülerini sizin için analiz eder. Müşteri potansiyeline başka bakış açısı ekleyen Youtube, firmaların ürün ve hizmetlerini en iyi şekilde tanıtmasını sağlar. Google hesaplarında bulunan veriler kullanılarak, başarılı hedefleme gözetmektedir.

Reklamlarınız ancak izlenildiği zaman ücretlendirilirsiniz. Videonuzun 30 saniyesine kadar ödeme yapmıyorsunuz ancak 30 saniyeden sonrası için Youtube ödeme yapmanızı isteyecektir. Bu konuda kendini geliştirmiş uzman kadromuz markanız için en doğru planlamayı gerçekleştirecektir.

 

TrueView Yayın İçi Reklamlar Nedir?

Youtube reklamları arasında en bilinir olan TrueView reklamları sayesinde reklamlar hedeflenen videolar içerisinde gösterilir. Kullanılan reklamınız 5 saniye içerisinde atlanamaz ancak 5 saniye geçtikten sonra atlanabilir konuma gelir.

Yayınlanan reklam yine aynı şekilde 30 saniye altında ücretlendirilmez. Bu reklam modelinin en büyük avantajı, bütün cihazlarda görüntülenebilir olmasıdır.

TrueView reklamlar ile potansiyel müşterilere YouTube’da video izlerken veya arama yaparken ulaşın ve sadece ilgi gösterdiklerinde ödeme yapın. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.