Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

izmir instagram reklamları

Instagram Reklamları Nedir?

Instagram reklamlarınız ile müşteri potansiyelinize ve takipçilerinize ulaşın.  Bilinirlik arttırın, hedef kitlenize erişebileceğiniz platformlar sunun. Instagram reklamları görsel içeriklerinin merkezinde, eğlenceli ve akıcı bir şekilde ortama sunma aracıdır. Bu ayrıcalıklı platformda işletmenizin parlamasına yardımcı olacak reklamlar çıkartılır ve hedeflediğiniz konuma ulaşmanızı sağlarsınız. Bunun yanında hikaye reklamları ile birlikte destekleyeceğiniz bu reklamlar işletmenize oldukça geri dönüş sağlayacaktır. Hikaye reklamları ile reklamlarınızda akış içeriğinizi tamamlayın.
Her on kişiden dokuzu Instagram kullanıyor ve bu size belirlediğiniz hedef kitlenize göre erişiminizi kolaylaştırıp, arttırıcı reklamlar oluşturmanızda da yardımcı olacaktır.

Size video içeriklerinde tanımlanmış olan 60 saniye ve aynı zamanda ister yatay ister kare formatta ürün veya içeriklerinizi potansiyel müşterilerinize paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu İçerik Nedir?

Pazarlamanın ön planda olduğu reklam içerikli postlardır. İnsanların markalar tarafından onlara sunulmuş olduğu ürünleri sosyal medya platformlarında gezinirken görmüş oldukları reklamdır. Her sektöre özel sponsorlu içerik farklılık göstermektedir. Ürünün veya işletmenin bilinirliğini arttırıcı içeriklerdir.
Sektörün yaş hedef kitlesi, hangi ürünle reklama çıkacağı, bölgesi ve reklam bütçesi reklamları etkili kılan unsurlardandır. Bölge seçimi reklamın erişim oranını değiştirmek ile birlikte reklamın geri dönüş sağlamasında da önemli unsurlardandır.

Çoklu resim veya tekli format özelliği gibi bir çok özellik barındıran Instagram bu olanaklırın hepsini sizin için sağlamaktadır.

Instagram Reklamı Nasıl Oluşturulmalıdır?

Instagram Reklam platformu için öncelikle reklam verme planınızı seçmeniz gerekmektedir. Doğru reklam, doğru strateji, doğru danışmanlık almanız gerekmektedir. Müşteri potansiyeli önemlidir ve bu reklam sizi nereye taşımalı sorusunu kendinize sormanız gerekmektedir.
Bu amaç doğrultusunda internet siteniz, satış yapma potansiyeliniz, geri dönüş sağlamak veya yaptığınız sektörün/işin bilinirliğini arttırmak önemlidir.
Reklamınızı kendiniz yönetin! Verilerinize, geri dönüşlerinizi düzenleyin ve raporlarınızı alın.

 

Instagram Reklamlarının Doğrusu Nasıl Yapılmalıdır?

Biz de E-Reklam olarak işi en doğru yapmak açısından, öncelikle uzun ya da kısa vadeli şekilde şirketinizin bilinirliğini arttırıyoruz.
Reklamlarınızın tıklama başı maliyetini, Instagram reklamlarınızın birkaç tıkla yayınlamasını ve yayılmasını doğru reklam ile sağlıyoruz.
Mobil ve site uyumlu reklamlarınız, hedef kitlenizde ki kişilere hangi uyumlu cihazda kullanırlarsa kullansınlar reklamlarınızı akıcı bir şekilde göstermenizi sağlıyoruz.
Reklamlarınızı bir kez oluşturduktan sonra hangi platformda, nerelerde gösterilmesini istediğiniz yerlerde otomatik olarak reklam alanlarını belirleyip yayınlamasını yapıyoruz.
Reklamlar için bu platformlarda yeniden revize gerekmemek ile birlikte aynı ölçülerde ve kriterlerde paylaşımı yapılır.

Unutmayın ki en iyi reklamlar işletmeleri gerçek sonuçlara ulaştırır.

Bilinirliğinizi arttırmanın yolu, Instagram reklamlarından geçiyor. Doğru yapılandırılmış bir reklam sayesinde müşterileriniz ile bağ kurabilir, etkileşiminizi arttırabilir ve beklentilere hızla cevap verebilirsiniz. Zaman kaybetmeden başlayın!