Google korona virüs konusunda nasıl yardımcı oluyor?

google corona virüs önlemleri

Google korona virüs konusunda nasıl yardımcı oluyor?

Google korona virüsü konusunda ne kadar, nasıl yardımcı oluyor? Bu konularda hangi önlemleri alıyor?

Google’ın çoğu konuda titizlik gösterdiğini ve insanlara en doğru bilgiyi vermeye çalıştığını zaten hepimiz biliyoruz ancak korona virüs konusunda bu çıtayı biraz daha yükselttiğini ve özellikle takip ettiğini söyleyebiliriz.

Bu yazımızda google’ın bu konuda kendi sayfasında paylaşmış olduğu bir yazıyı aynen olduğu gibi size aktarıyoruz.

Kaynak: Think with Google


 

Geçtiğimiz günler ve haftalar sektörümüz, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için oldukça zordu ve zorlu olmaya devam ediyor.

CEO’muz Sundar Pichai’nin geçen Cuma günü yazdığı gibi, COVID-19, topluluklarımızı farklı şekillerde etkiliyor. Pinchai, Avrupa’daki ve Amerika kıtasındaki çok sayıda insanın, Asya’da yaşayanların haftalardır maruz kaldığı bu durumu daha yeni tecrübe etmeye başladığını belirtiyor.

Dinamizmi sürekli artan bir pazarda faaliyet gösteriyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar yararlı öneriler ve doğru bilgiler arıyor. Örneğin, “seyahat önerileri” veya “uçuş durumu” aramaları artıyor. Ayrıca, aramaların acil ihtiyaçlara kaydığını gözlemliyoruz.

Hızlı değişen bu ortamda kullanıcılarımızı ve platformlarımızı nasıl koruduğumuzu merak ettiğinizi biliyoruz. Pichai yazısında, “Güven ve Emniyet ekibimiz kullanıcılarımızı kimlik avı, komplo teorileri, kötü amaçlı yazılımlar ve yanlış bilgilere karşı korumak için dünyanın her yerinde 24 saat çalışıyor ve yeni tehditlere karşı sürekli tetikteyiz,” diyor ve şöyle devam ediyor: “YouTube’da, tıbbi tedavinin yerine koronavirüsü önlediğini iddia eden tüm içerikleri hızla kaldırmak için çalışıyoruz. Google Ads’de, koronavirüsünden çıkar sağlamayı amaçlayan tüm reklamları engelliyoruz ve son altı haftada on binlerce reklamı engelledik. Ayrıca WHO’ya ve PSA reklamları yayınlayan resmi kurumlara yardımcı oluyoruz.”

Google buna ek olarak, dünyanın her yerindeki G Suite müşterilerine gelişmiş Hangouts Meet video konferans özelliklerine 1 Temmuz 2020’ye kadar ücretsiz erişim verdi. YouTube’da ise genele açık canlı yayınla ilgili artan talebi desteklemek için çalışıyoruz. Pichai, insanların kendi topluluklarıyla sanal bağlantıya geçmek istemesi nedeniyle, COVID-19’dan etkilenen bölgelerde artan bir ilgi olduğunu belirtiyor.

“Bu, daha önce örneği görülmemiş bir durum,” diyen Pichai devam ediyor: “Bu duruma soğukkanlılıkla ve sorumluluk duygusuyla yaklaşmamız önemli, zira bize güvenen çok insan var.”

Bu duruma soğukkanlılıkla ve sorumluluk duygusuyla yaklaşmamız önemli, zira bize güvenen çok insan var.

Bu hem Google hem de sektörümüz için doğru. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda Think with Google, bu dinamik ortamda yolunuzu bulmanıza yardımcı olabilecek içerikler ve analizler sağlamak, ayrıca işletmenizi ve ekiplerinizi desteklemek için çalışacak.