Google Reklam Ajansı

Google Reklam Ajansı

E-Reklam Google Reklam Ajansı

Bu içerikte Google Reklam Ajansı konusunda nelerden bahsedeceğiz?

 1. Google Reklam Ajansı Nedir?

 2. Google Partner Nedir?

 3. Google Reklam Ajansları Neler Yapar?

 4. Google Reklam Ajansları Ücret Politikaları

 5. Neden bir Google Reklam Ajansı’na ihtiyaç duyarız?

 6. Markamın hangi reklam hizmetlerine ihtiyacı var?

 7. Bir Google Partner Olarak E-Reklam Neler Yapar?

Sizin de bu ve bunun gibi sorularınız varsa yazıyı okuduktan sonra artık olmamasını ümit ediyoruz. Eğer bilgi edinme bir yana markanıza yaraşır kaliteli bir Google Reklam Ajansı arıyorsanız zaten buldunuz. 🙂

Buradan Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilir, Buradan da iletişim sayfamıza ulaşarak iletişim bilgilerimizi öğrenebilirsiniz.

Google Reklam Ajansı (Google Partner) Nedir?

Google Reklam Ajansı yani Google Partner olan firmalar, kabaca özetlemek gerekirse google’ın çeşitli testlerinden geçip, çeşitli şartları yerine getirerek google tarafından “Google Partner” ünvanına layık görülen anlaşmalı iş ortağı firmalardır. “Google Reklam Ajansı” tabiri ise daha çok halk arasında kullanılan bir tabirdir. Dijital reklam ajansları kendi aralarında “Anlaşmalı iş ortağı ya da Google Partner” ünvanlarını kullanır. E-Reklam dijital reklam ajansı da bir Google Partnerdir.

Google Reklam Ajansları Neler Yapar?

Google Reklam Ajansları yani doğru tabiriyle Google Partnerler, ajansına bağlı olarak çok sayıda hizmet verebilir. Hepsinin ortak noktası ise adwords, remarketing vs gibi google reklamları konusunda verdikleri hizmetlerdir. Bu konularda sizin yerinize uzman şekilde süreç takibi, anahtar kelimelerde optimizasyon ve iyileştirme çalışmaları gibi konuları üstlenir.

Sektörler ve reklam verme stratejileri konusunda bilgi birikimlerini sizinle paylaşarak danışmanlık hizmeti verir. Sizi doğru reklam yapmaya yönlendirir. Hangi alandan ne kadar geri dönüş alacağınızı tahmini bütçe çalışmaları, platform analizleri, anahtar kelime planlamaları vb çalışmalar ile öngörmeye çalışır. Sizi rakiplerinizin hep bir adım üzerinde tutar.

Google Partner'ler Ücretlendirme Konusunda Nasıl Çalışır?

Bu konu ajansına göre değişen bir konu olmakla birlikte biz E-Reklam Dijital Reklam ajansı olarak aylık hizmet danışmanlık bedeli ile çalışmaktayız. Bu çalışma en doğrusu olup, müşterinin memnun kalmaması durumunda geri cayma olanağı tanımaktadır. Müşterinin kazancı = ajansın kazancıdır. Bizden hizmet almaya devam etmeniz için potansiyel müşterilerinizden en iyi şekilde geri dönüş almanıza yardımcı oluruz.

Neden Google Reklam Ajansları 'na İhtiyaç Duyarız?

Bu sorunun cevabı hizmet alacağınız Google Reklam Ajanslarının yani Google Partner’in hizmet yelpazesine göre değişir. E-Reklam Olarak Biz; Google Adwords, Web Tasarımı ve Seo, Sosyal Medya Yönetimi, Facebook Reklamları, Instagram Reklamları, Kurumsal Kimlik Tasarımı, Youtube Reklamları, Yandex Direct ve Firma Tanıtım Filmi alanlarında uzman ekibi ile hizmet vermekteyiz. İşletmenizin web alanındaki tüm faaliyetlerinizi tek başımıza üstlenebilir, bu alanda yüksek başarılara sahip olmanızı sağlayabiliriz. Bu konu biraz da firmanızın büyüklüğüne, ihtiyacınız olan hizmetlere göre değişir. Dilerseniz ilk olarak buna bir açıklık getirelim…

 

İşletmemin Hangi Reklam Hizmetlerine İhtiyacı Var?

Nasıl bir marka yönettiğiniz hangi kesimlere, hangi bölgelere hitap ettiğinize ve daha bunun gibi bir çok kritere göre cevabı farklılık gösterecek bir sorudur bu. Ama bir işletme olarak büyüklüğünüz ne olursa olsun bir web sitesine ve en temelden girmemiz gerekirse Google Adwords reklamlarına ihtiyacınız olduğu kesinlikle söylenebilir.

 1. Kısaca bahsetmem gerekirse google adwords reklamları google aramalarında ilk 5 sırada konumlanmanıza ve hizmetleriniz ile ilgili en alakalı sonuçlarda çıkmanıza yardımcı olur. Google adwords reklamları konusunda daha detaylı bilgiyi Google Adwords sayfamızdan edinebilirsiniz.
 2. Bunun yanında kullanıcıların alışveriş, geri dönüş alışkanlığı istatistiklerini göz önünde bulundurarak konuşmamız gerekirse Re Marketing reklamları da bir işletme için gerekli reklamlar arasında yer alabilir. Bir diğer adı “Yeniden Pazarlama” reklamları olan bu reklam türünün ne işe yaradığına, nasıl çalıştığına gelirsek; Tabiri caizse, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş ziyaretçilerin peşini bırakmadığınız reklam türleri dersek yanlış olmaz sanırım. Bu reklam türü Adwords reklamları ile birlikte yapılır ve geri dönüşler oldukça olumludur. Web sitenize adwords reklamları üzerinden gelen ziyaretçiler Google Reklamları alan diğer sitelerde gezerken (Örneğin: Youtube’da video izlerken, Blog sayfaları ve forum sitelerinde gezerken vb.) bizim hazırladığımız banner reklamlarımız kullanıcılarımızın karşısına çıkar. Reklamlar tamamen ücretsiz konumlanır ve kullanıcılardan geri dönüş almamız durumunda bütçemizden düşer. Bir hatırlatma niteliğinde olan bu reklamlar, marka bilinirliği oluşturmamızda yardımcı olur.
 3. Markamız ne kadar büyük ya da ne kadar küçük olursa olsun farketmeksizin, en az bir ya da birkaç Sosyal Medya hesabına ihtiyacı vardır. Kullanıcılar sosyal medyayı adeta kendi evi gibi görmektedir. Dolayısıyla markalar, firmalar, işletmeler ile sosyal medya üzerinden etkileşim kurma konusunda daha ılımlıdırlar. Gerek iletişime geçme, gerekse hizmetleri inceleme konusunda sosyal medyada kendilerini daha rahat hissederler. Bu sebepten dolayı web sitesi kadar sosyal medya konusuna da ilgi gösterilmelidir. Çoğunlukla işletmelerin yaptığı hata sosyal medyanın gücünü küçümsemek ya da uğraşmaya üşendikleri için sosyal medyayı ikinci plana atmalarıdır. Kullanıcıların bu platformlarda denk geldiği reklamlar diğer web sitelerinde denk geldiği reklamlara göre daha etkili olabilir. Bir markanın sosyal medya hesaplarının büyüklüğü kullanıcılar açısından o markanın büyüklüğünü belirleyici bir faktör olabilir.
 4. Bir E-Ticaret sitesi sahibiyseniz eğer yukarıda bahsettiğimiz reklamlara ek olarak E-Reklam Google Reklam Ajansı olarak Merchant Center da reklamlarını önerebiliriz. Bu reklam türü kullanıcıların yaptıkları “ürün” aramalarında sonuçlara direkt ürün olarak çıkmamızı sağlar.
  Google Merchant Center Reklamları

  Google Merchant Center Reklamları

  Bu sistem masaüstü cihazlarda ilgi çektiği gibi özellikle mobil ürün aramalarında vazgeçilmezdir.

Daha bir çok konuda reklam tavsiyesi verilebilir ancak bunun için sektörü, web sitesi türünü, hizmet verilen bölgeleri, reklam bütçesi vb. bilgileri bilmemiz gerekmektedir. Sizin için en uygun reklamların hangisi olduğunu Google Reklam Ajansları ya da bir İzmir Google Reklam Ajansı (Google Partner) olan E-Reklam sizin yerinize belirler.

Bir Google Reklam Ajansı (Google Partner) olarak E-Reklam Ne Yapar?

E-Reklam İzmir Google Reklam Ajansı olarak gerek İzmir içi gerek İzmir dışı gerekse yurt dışına reklam ve reklam danışmanlığı hizmeti sunmaktayız. İster köklü bir firma olun, ister bu sektöre yeni atılıyor olun. Her anlamda yanınızda olup, yaptığınız reklam yatırımının sonuna kadar karşılığını almanızı sağlamak için çabalarız. Hizmetlerinizi, tam da onları arayan en doğru müşterilere ulaştırarak iş yapmanızı sağlamanın yanı sıra marka bilinirliğinizi de artırmak için çalışırız.

Düzenli şekilde çeşitli reklam kampanyaları düzenleyerek, hangi alandan, hangi sektörden olursa olsun müşterilerimize en uygun maliyet ile kendilerini büyütme imkanı sunarız.

Google Partner olmanın yanı sıra, reklam dışında da hizmetler sunarak (web tasarımı ve seo gibi) işletmenizin web dünyasındaki temelini sağlamlaştırıyor ve büyütüyoruz.

İşletmesini büyütmek isteyen bir işletme sahibi iseniz ve ne yapacağınız hangi yolları izleyeceğiniz konusunda bilginiz yok ise bizi ücretsiz arayarak bilgi edinebilirsiniz, ne yapılacağını birlikte analiz edip, hesaplayıp, planlayıp birlikte yürürlüğe koyarız.

E-Reklam Google Reklam Ajansı olarak kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti konusunda en iyi İzmir Google Partnerler arasındayız diyebiliriz. Reklam hizmetleri konusunda bize danışmaktan çekinmeyin.

Yazımızın buraya kadar yararlı olmuş olmasını diler, aklınıza takılan sormak, danışmak istediğiniz konular olması durumunda iletişime geçmenizi rica ederiz.

E-Reklam İzmir Reklam Ajansı
Google Partner